Uspjeh karijere mladog Grka: Stefanos Tsitsipas osvojio završni Masters u Londonu!

Grčki teniser Stefanos Tsitsipas pobjednik je završnog Mastrers turnira u Londonu nakon što je u finalu savladao Austrijanca Dominica Thiema sa 2:1 u setovima (6:7 (6), 6:2, 7:6 (4)), u meču koji je trajao dva sata i 37 minuta igre.

U prvom setu presudio je tiebreak koji je otišao na stranu Austrijanca, a u drugom je Grk napravio dupli break i o pobjedniku je odlučivao treći set.

Tsitsipas je napravio rani break i na startu trećeg seta i činilo se da je na putu da sigurno završi meč, ali Thiem se nije predavao. Uspio je da napravi rebreak i izjednači, pa je pitanje pobjednika riješeno u tiebreaku. Ovoga puta grčki teniser je bio bolji u ključnim trenucima i osvojio je najveću titulu u karijeri.

Dvadesetjednogodišnji Grk je za pobjedu dobio 2.6 miliona dolara i 1300 ATP bodova, a poraženi Thiem je inkasirao 1.3 miliona dolara i 800 bodova.