US Open: Nadal se plasirao u svoje 33. grand slam polufinale, Berrettinijev uspjeh karijere

Rafael Nadal plasirao se u polufinale US Opena pobjedom protiv Argentinca Diega Schwartzmana u tri seta. Španac je nakon dva sata i 48 minuta velike borbe slavio sa 6:4, 7:5, 6:2.

Schwartzman je pružio veliki otpor, u prva dva seta se vraćao nakon dva breaka, ali je nakon toga padao u odlučujućim momentima. U trećem setu, iako izgleda kao da ga je Nadal lako osvojio, ponovo je imao svoje prilike, ali nije uspio uzeti barem set protiv favorizovanog Nadala.

Nadal je uz ovaj rezultat uspio da se, dvije godine zaredom, plasira u polufinale sva četiri grand slama. Ovo će za Španca biti 33. grand slam polufinale u karijeri.

Za mjesto u finalu Nadal će igrati protiv Mattea Berrettinija. Italijan (25. na ATP listi) je ostvario uspjeh karijere svojim prvim plasmanom u grand slam polufinale. On je u maratonskom dvoboju savladao Gaela Monfilsa sa 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 7:6.

U drugom polufinalu US Opena sastaju Grigor Dimitrov i Danil Medvedev.