Uprkos 38 poena Curryja, Golden State upisao poraz

Nakon prve četvrtine izgledalo je da Golden State ide ka novoj pobjedi, s obzirom da su imali 30:27 u svoju korist, ali je onda uslijedilo najbolijh 12 minuta Detroita na ovom susretu. Uspjeli su ubaciti 38 poena za jednu četvrtinu, te tako otišli na poluvrijeme sa 16 poena prednosti (65:49).

U drugom dijelu utakmica je bila poprilično izjednačena, da bi na kraju semaforu stajalo 113:95 u korist domaćina. Bolji od ostalih kod Pistonsa bili su R.Jackson i Caldwell-Pope sa po 20 poena, dok je Drummond upisao 14 poena i čak 21 skok. Kod Warriorsa Curry je opet briljirao sa 38 poena, pet asistencija i sedam skokova.

Bio je ovo tek četvrti poraz u sezoni za aktualne NBA prvake, a čak drugi u posljednje tri utakmice. Vrijedi istaći da je na poluvremenu upriličena manifestacija u čast Bena Wallaca, čiji je dres sa brojem 3 “otišao u penziju”.