Poravnanje u seriji: Unics zamalo prokockao “nemoguće” protiv Alibegovićevog Virtusa

Košarkaši Unics Kazana slavili su u drugom polufinalnom duelu Eurokupa protiv Virtus Bologne rezultatom 85:81.

Nakon pobjede Virtusa u prvom duelu, Unics je u dramatičnom meču stigao do trijumfa i poravnanja u polufinalnoj seriji ovog evropskog takmičenja.

Od starta su Rusi bili bolji i kvalitetniji tim na terenu koji je imao prednost gotovo tokom čitavog toka. Prednost je u trećoj dionici iznosila čak 18 poena u korist domaćeg tima, ali se sve istopilo i došli smo do poravnanja 81:81 minut prije kraja.

Ipak, posljednji trenuci pripali su domaćinu koji pravi seriju 4:0 i dolazi do vrlo vrijednog trijumfa.

Pobjednički tim vodio je Isaiah Canaan sa 19 poena, dok je 15 dodao Jordan Theodore. Kod gostiju čak 33 postigao je Marco Belinelli, ali nedovoljno za trijumf. Amar Alibegović je odigrao nešto više od pet minuta u gostujućem sastavu, ali se nije upisao u strijelce.