Udinese iznenadio Lazio u Rimu, greška Mate Jajala goste nije skupo koštala

U susretu devetog kola italijanske Serije A, fudbaleri Udinesea napravili su iznenađenje u Rimu gdje su savladali Lazio rezultatom 1:3.

Konačno je za Udinese, nakon nekoliko mjeseci, zaigrao bivši bh. reprezentativac Mato Jajalo (ušao u 57. minuti), ali neće po dobru pamtiti današnji susret.

Gosti su nakon boljeg starta meča stigli do vodstva u 18. minutu kada je pogodio Tolgay Arslan poslije asistencije Pereyre.

Novi šok za domaće uslijedio je u poslednjim trenucima prvog poluvremena kada je Pussetto iskoristio dodavanje De Paula i savladao nemoćnog Strakoshu.

Sve je praktično bilo gotovo u 71. minutu pošto je čuvara mreže Lazija matirao i Fernando Forestieri i tako osigurao gostima veoma važna tri boda.

Utješni pogodak za Lazio postigao je Ciro Immobile tri minuta kasnije sa penala. Jedanaestercu je prethodila greška Jajala, koji je loše dodao loptu golmanu Mussu, što je Immobile iskoristio da doše do lopte, a na njemu je zatim napravljen prekšršaj za najstrožu kaznu.