Ubjedljiva pobjeda Zrinjskog u prvoj pripremnoj utakmici, Lendrić postigao dva gola za Plemiće

Zrinjski je večeras u Brezicama odigrao pripremnu utakmicu protiv NK Krško, a mostarski klub ostvario je ubjedljivu pobjedu od 5:1, a ovo je bio prvi susret za novog trenera Plemića, Harija Vukasa.

U prvom poluvremenu Zrinjski je imao dva gola prednosti. Prvi pogodak postigao je Miljan Govedarica u sedmoj minuti, dok je Eldin Mustafić udvostručio vodstvo u 44. minuti. Prednost je mogla biti i veća, ali Damir Šovšić i Irfan Hadžić nisu bili precizni s 11 metara.

Nakon tri minute igre u drugom poluvremenu Krško je smanjilo na 2:1. Staniša Mandić je u 64. minuti povisio na 3:1. Samo četiri minute poslije Ivan Lendrić je pogodio za 4:1. Lendrić je u 82. minuti postavio konačan rezultat utakmice.