Ubjedljiv trijumf Thundersa, Milwaukee uspješan protiv Wizardsa

Domaći košarkaši su bolje započeli meč, te prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 29:25. Druga dionica pripala je također Thunderima rezultatom 33:28, što je u konačnici pa značilo plus devet za domaće 62:53 na poluvremenu.

Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj dinici koju su košarkaši Oklahome dobili s uvjerljivih 33:21. Iako je i posljednja četvrtina bila stvar formalonosta, domaći košarkaši riješili su je u svoju korist rezultatom 26:21.
Najbolji u pobjedničkom timu bili su Westbrook i Durant sa po 23 poena, dok je za goste Antony Davis ubacio isti broj poena.

U drugoj utakmici košarkaši Milwaukee Bucksa ostvarili su trijumf protiv Washington Wizardsa rezultatom 99:92.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Middleton sa 27 postignutih poena uz devet asistencija. S druge strane, Beal je postigao 19 poena.