Ubiparip s dva gola riješio gradski derbi na Tušnju i donio drugo mjesto Tuzla Cityju

Ekipi Tuzla Cityja pripao je kompletan plijen od tri boda u gradskom derbiju na Tušnju protiv Slobode.

Prvo poluvrijeme nije donijelo naročita uzbuđenja. Obje ekipe su igrale u grču, ne upuštajući se previše u rizičnije napade kojima bi otvorile više prostora protivniku u zadnjoj liniji.

Drugi dio meča, pak, donio je ipak nešto otvoreniju igru, prije svega ekipe Tuzla Cityja. To im se isplatilo u 62. minuta kada najbolji strijelac ove ekipe Vojo Ubiparip trese mrežu Slobode s bijele tačke. Prethodno je Beganović srušio Crnkića u šesnaestercu.

No, stariji rival ipak je došao do remija, i to nakon što je rezervista Tony Livančić, nedugo nakon ulaska u igru, natrčao na dobar ubačaj Bekića i izjednačio na 1:1.

Zatim su puleni Milenka Bošnjakovića ponovo konkretnije nastupili, da bi Ubiparip u 86. minuti, nakon lijepe akcije, ponovo pogodio mrežu Slobode za 2:1.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.

Tuzla City je tako došao do prve pobjede u gradskom derbiju, tri boda i drugog mjesta na tabeli PLBiH (isto bodova, bolja gol-razlika od Sarajeva), dok Sloboda polako gubi dah u trci za vodećim ekipama nogometnog prvenstva.

TUZLA CITY – SLOBODA 2:1

TUZLA CITY: Fejzić, Efendić, Crnkić, Husejinović, Kojić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Morris, Zlatković.

SLOBODA: Lakić, Beganović, Jusić, Hodžić, Pršeš, Bekrić, Buljić, Ivetić, Maksimović, Al.Bekić, Mujagić.