Ubiparip krunisao sjajnu jesen novim golom za pobjedu Tuzla Cityja nad Širokim Brijegom

Fudbaleri Tuzla Cityja slavili su rezultatom 1:0 protiv Širokog Brijega u jednom od derbija 19. kola Premijer lige.

Nakon remija u gradskom derbiju na Tušnju protiv Slobode, fudbaleri Tuzla Cityja su na najbolji mogući način okončali jesenji dio sezone u Premijer ligi.

U prvom poluvremenu bilo je po nekoliko zanimljivih situacija sa obje strane, no na odmor se otišlo bez golova.

Nastavak je na najbolji mogući način otvoren po domaćina na Tušnju. Igrao se 49. minut kada je Vojo Ubiparip postigao gol i tako okončao fenomenalnu jesen na ličnom planu.

Široki je nakon primljenog gola zaigrao nešto bolje, no nije mogao do poravnanja, tako da je ekipa Elvira Baljića upisala trijumf za zimsku pauzu.

Tuzla City – Široki Brijeg 1:0 (Ubiparip 49’).

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 300. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Žuti kartoni: /.

Tuzla City: Muminović, Efendić, Beganović, Šarčević, Kojić, Ramić, Hadžanović, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar.

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Franjić, Angelov, Marić, Vukoja, Kovačić, Hrkać, Bagarić.