U toku utakmice stigla registracija: Čičkušić ušao i potopio Krivaju, slavlje Bosne u Goraždu

Odigrani su mečevi 3. kola doigravanja za popunu rukometne Premijer lige, a susretu u Bugojnu desila se situacija o kojoj će se dugo pričati.

Iskra je slavila protiv ekipe Krivaje iz Zavidovića rezultatom 36:32. Sjajna igra bugojanske ekipe rezultatirala je prednošću od 5 razlike na poluvremenu. U drugom dijelu nastavili su sa sjajnom igrom, te je prednost u jednom trenutku iznosila 7 razlike.

Najefikasniji u Iskri bili su Ivan Vokši i Benjamin Čičkušić sa 10 golova, te Ognjen Jelenic sa 9 golova. Također, golmani Agić i Halilović dali su svoj doprinos u ovoj veoma važnoj pobjedi. Kod gostiju najefikasniji je bio Haris Bašić sa 8 golova.

Posebnu pažnju privukao je debi Benjamina Čičkušića koji zbog administrativnih problema nije imao pravo nastupa u prva dva kola za Iskru.

Činilo se da ni večeras neće zaigrati, ali onda je tokom susreta, tačnije u 10. minuti stigao potreban certifikat nakon čega je ušao u igru i postigao čak 10 golova.

U drugom meču odigranom u sportskoj dvorani Mirsad Hurić u Goraždu Bosna Sarajevo je pobijedila istoimenog domaćina sa 28:32.

Najefikasniji u redovima Bosne bili su Haris Bračković sa 8, te Mirza Mimić sa 7 golova, dok su u redovima Goražda najbolji bili Ajdin Bukva sa 7, te Nedim Pilav sa 5 pogodaka.

Na tabeli nakon tri kola vode Krivaja i Bosna sa po četiri boda, Goražde i Iskra imaju dva, a u Premijer ligi će naredne sezone igrati dva prvoplasirana tima.