U stilu okončano sjajno prvo kolo Championshipa: Derby najviše ambicije potvrdio na teškom gostovanju

Pobjedom Derby Countyja na gostovanju Huddersfieldu rezultatom 2:1 okončano je sjajno, prvo kolo engleskog Championshipa u novoj sezoni.

Dugo smo čekali novu sezonu, a prvo kolo Championshipa, najjače druge lige na svijetu, bilo je u skladu s reputacijom kakvu nosi.

Vrlo zanimljiv fudbal i totalno nepredvidivi rezultati obilježili su kolo, a danas je Derby upisao važna tri boda na startu kod dojučerašnjeg premijerligaša, Huddersfielda.

Za tri minute, u razmaku od 22. do 25., Tom Lawrence je postigao dva gola za goste i tako donio ozbiljnu prednost, da bi nakon pola sata igre Karl Ahearne-Grant smanjio sa bijele tačke.

U nastavku Terijeri su pokušali doći do poravnanja, imali dvije velike šanse za gol, ali je Kachunga bio totalno indisponiran u završnici. Ostalo je 1:2, pa je tako Phillip Cocu na klupi Derbyja zabilježio sjajan debi u Championshipu.