U Rusiji se igra: Moskovski Dinamo slavio u Groznom, Šunjić na terenu svih 90 minuta

Jedno od rijetkih nogometnih prvenstava koje se uopšte održava ovih dana jeste ono u Rusiji. I to pred publikom.

U prvoj utakmici 22. kola tamošnje Premier lige, moskovski Dinamo savladao je u gostima fenjeraša Akhmata, 2:3.

Na stadionu u Groznom poveli su domaći preko Roshija, da bi potom Moskovljani ubacili u brzinu više. Prvo je Konstantin Rausch izjednačio u 26. minuti, da bi njemački internacionalac Maximilian Philipp pogotkom s bijele tačke donio preokret.

Dinamo je zatim povećao prednost na 1:3 preko Dmitrija Skopintseva u 86. minuti, a minut prije kraja bivši ruski reprezentativac Denis Glushakov ublažio je poraz Akhmata i postavio konačnih 2:3.

U ovom susretu nastupio je Toni Šunjić, reprezentativac BiH odigrao je cijeli meč i bio jedan od najbolje ocijenjenih aktera utakmice.