U Buturović polju ispisana historija: Trećeligaš Klis preko Zvijezde 09 do polufinala Kupa BiH

Fudbaleri Klisa iz Buturović polja su napravili historijski uspjeh pošto su se današnjom pobjedmo nad Zvijezdom 09 od 1:0 uspjeli plasirati u polufinale Kupa BiH.

Biće to, naravno, prvi put za ovaj klub iz Druge lige FBiH da igra u ovoj fazi najmasovnijeg takmičenja u bh. fudbalu, dok Zvijezda 09 sigurno ima za čim žaliti jer je u žrijebu dobila najlakšeg mogućeg protivnika.

Igralo se tvrdo s obje strane od samog starta i dugo smo čekali na prvu priliku u Buturović polju, a viđena je tek u 38. minuti kada je Kudra propustio dovesti domaće u vodstvo.

Promašio je Kudra iz dobre pozicije i ostalo je 0:0, ali Klis u 44. minuti dolazi do vodstva. Tada je sjajan gol postigao Pirija.

Treba reći da je Zvijezda imala inicijativu i veći posjed lopte, ali jednostavno Klis je bio dosta konkretniji, dok su gosti teško dolazili u šanse.

Tako je bilo i u drugom dijelu, gdje je prvo uzbuđenje viđeno u 58. minuti kada Makan šutira iz slobodnjaka, ali malo preko gola gostiju. Nije Zvijezda nikako uspijevala da zaprijeti Ceri na golu Klisa.

U 88. minuti Klis pogađa i stativu gola gostiju, te do kraja ostaje 1:0 za veliko slavlje domaćih.