Tuzlaci uspješno otvorili sezonu: Autogolovi, dobar meč Slobode i trijumf nad Radnikom

Fudbaleri Slobode slavili su veoma lijepu pobjedu protiv Radnika na otvaranju nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:1.

Ekipa Slobode prava je nepoznanica bila uoči početna novog šampionata, s obzirom na promjene u ekipi, ali ako se po jutru dan poznaje, bit će mnogo bolje navijačima Tuzlaka.

Danas je na Tušnju gostovao Radnik, ekipa koja je prije tri dana ispala iz Evropske lige, i gotovo pao ‘bez ispaljenog metka’. Domaćin je bio sjajan tokom cijelog meča i upisao i više nego zaslužen trijumf.

Domaći su imali nekoliko prilika, od kojih najbolju Almir Bekić u 11. minuti, prije nego što su Tuzlaci došli u vodstvo. Igrao se 23. minut kada je Livančić odlično prošao po desnoj strani, a na njegov cenaršut nespretno je reagovao Bečelić i loptu poslao u svoju mrežu.

Nastavak donosi još bolju igru Slobode. Pršeš i Bekrić su iskušali Kozića koji je jedan od razloga što Radnik nije prošao i gore na Tušnju.

Drugi gol Sloboda je postigla u 59. minuti kada je Pršeš proigrao Almira Bekića, a doskorašnji fudbaler Zrinjskog je odlično pogodio za 2:0.

I onda, pravo niotkuda, Radnik se vratio u igru. Nakon gužve u kaznenom prosoru Slobode, nespretno je reagovao Mujagić i loptu poslao u svoju mrežu.

Ipak, do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Sloboda upisala trijumf za odličan početak nove sezone.

Sloboda – Radnik 2:1 (Bečelić 23’ a. g., Al. Bekić 59’ / Mujagić 85’ a. g.)

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 3.000. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Žuti kartoni: /.

Sloboda: Lakić, Beganović, Salihović, Pršeš, Smajić, Bekrić, Am. Bekić, Ivetić, Livančić, Maksimović i Al. Bekić.

Radnik: Kozić, Bečelić, Simonović, Popara, Zukić, Peco, Maksimović, Bradonjić, Đurić, Šubert i Merajić.