Tuzlaci deklasirali Slaviju za prezimljavanje na liderskoj poziciji

Prvo uzbuđenje na utakmici gledaoci su vidjeli u četvrtoj minuti, kada je nakon sjajnog prodora Ordagića, Veselinović šutirao, a golman Slavije, Kubura intervenisao.

U sedmoj minuti nova šansa za Tuzlake, međuutim udarac Ahmetovića odlazi pored gola gostiju.

Sloboda je nastavila sa ofanzivom , a u 17. minuti poništen je gol Kostiću nakon kornera. Dvije minute nakon toga, usljedilo je slavlje na Tušnju. Efendić je sjajno centrirao, a Ahmetović se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i loptu pospremio u mrežu pored nemoćnog Kubure za vodstvo Slobode od 1:0.

Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 40. minuti dosuđen je penal za domaćine, koji je u gol pretvorio Zajko Zeba i sa rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

Prvih 20 minuta nastavka, nije nam ponudilo mnogo uzbuđenja na Tušnju, a izdvojit ćemo 59. minutu, kada je zbog prigovora sa klupe Slobode odstranjen šef stručnog štaba, Husref Musemić.

U 79. minuti, Ordagić je šutirao sa nekih 20 metara, a lopta je na putu prema golu zakačila nekog od fudbalera i prevarila golmana Kuburu  za vodstvo tuzlanske ekipe od 3:0. Pet minuta nakon toga, Ordagić pravi dar mar u odbrani Slavije i asistira za Krpića koji pogađa za 4:0.

Do kraja duela na Tušnju , nije bilo većih prilika i Sloboda je  zasluženo ostvarila visoku pobjedu. Ovom pobjedom Tuzlaci su osigurali prezimljavanje na liderskoj poziciji sa  40 osovjenih bodova i gol razlikom 27:11.

SLOBODA – SLAVIJA 4:0  (Ahmetović 19’ , Zeba 40'(p), Ordagić 79’ , Krpić 83’)

Stadion: Tušanj    Gledalaca: 2000   Sudija: Ognen Valjić (Banja Luka)   Žuti kartoni: Ordagić (Sloboda), Spalević (Slavija)

SLOBODA: Pirić, Kostić, Škahić, Efendić, Zeba (Mehidić 86’), Ivetić, Ordagić, Stjepanović, Ahmetović (Krpić 80’), Veselinović (Govedarica 71’), Kiso.

SLAVIJA: Kubura, Ristić, Spalević (A. Pušara 86’), Rovčanin (Lalović 80’), Grujičić (od 46. N. Pušara), Vejnović, Čomor, Bilić, Barić, Marković, Kartal.