Turski derbi u Euroligi ubjedljivo pripao Anadolu Efesu, Džanan Musa nije bio u sastavu

Anadolu Efesu pripao je turski derbi u 26. kolu košarkaške Eurolige, a savladali su Fenerbahce na gostovanju rezultatom 74:106, dok u sastavu gostiju nije bilo našeg Džanan Muse.

Sjajno je meč otvorio Anadolu Efes, koji je napravio seriju od 8:0, a do kraja prvog perioda imali su 13 poena prednosti (11:24). U drugoj dionici išli su i na +20, ali na odmor su otišli sa 14 poena “viška” (39:53).

I treća četvrtina pripala je Anadolu Efesu, a u posljednjih deset minuta ušli su sa 23 poena prednosti. Gosti nisu “usporili” ni u četvrtoj dionici, nastavili su i istom ritmu, tako da su došli do ubjedljive pobjede od 32 poena razlike (74:106).

Micić je bio sjajan kod Efesa sa 32 poena, pet asistencija i skokom, a Beaubios je dodao 14 poena u redovima gostiju, kod kojih nije bilo našeg Muse u sastavu. Kod Fenera De Colo je ubacio 24 poena i tome dodao pet asistencija i dva skoka, a pratio ga je Vesely sa 18 poena, šest skokova i asistencijom.

U još jednom večerašnjem meču koji je završen Baskonia je na svom terenu pobijedila Crvenu zvezdu sa 87:67. Do trijumfa ih je vodio Fall sa 20 poena i šest skokova, dok je kod Beograđana Loyd ubacio 14 poena uz pet skokova i tri asistencije.