Tunis nakon penala bolji od Gane: Poznati svi parovi četvrtfinala Afričkog kupa nacija

Selekcija Tunisa plasirala se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija nakon što je poslije boljeg izvođenja penala savladala Ganu sa 5:4 . U regularnom dijelu meča i nakon produžetaka bilo je 1:1.

U dosta dinamičnom i zanimljivom meču na trenutak odluke čekalo se sve do 73. minute. Nakon lijepe i brze ackije po desnoj strani, a pravom mjestu našao se Taha Khenissi koji je postigao pogodak vrijedan prolaska dalje.

Najbolju šansu za poravnanje Gana je imala devet minuta prije kraja, ali je Wakaso pogodio stativu i kada se činilo da će ostati tako, Rami Bedoui je u 92. minuti postigao nespretan autogol za 1:1 i produžetke.

Golova nije bilo ni u dodatnih 30 minuta pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Odlučujući detalj desio se u trećoj seriji kada je Caleb Ekuban promašio penal, a Tunižani su pogodili svih pet puta i sa 5:4 prošli su dalje.

Četvrtfinalni parovi su: Senegal – Benin, Obala Slonovače – Alžir, Nigerija – Južnoafrička Republika i Madagaskar – Tunis.