Tuka u finalu: I pored problema sa stopalom, zauzeo sam mjesto tamo gdje pripadam

Amel Tuka je današnjim osvajanjem sedmog mjesta na trci Dijamantske lige na 800 metara u Parizu izborio veliko finale ovog takmičenja.

Tim povodom se oglasio na društvenim mrežama i poslao poruku vjernim fanovima.

“Dragi moji, javljam vam jednu jako lijepu vijest iz Pariza, naime izborio sam finale Dijamantske lige, najjače lige na svijetu u atletici, koje će se održati 09.09.2021. godine u Cirihu.

Sve do zadnje trke danas u Parizu bio sam u borbi za bodove i plasman u finale! Bilo je jako napeto, ali uspjeli smo!

Presretan sam zbog ovog plasmana u finale na kojem sam nastupio i 2019. godine kao jedini Evropljanin na toj trci. I pored problema sa stopalom uspio sam zauzeti mjesto tamo gdje i pripadam, na samom vrhu u sportu za kojeg živim.

Hvala vam jos jednom na velikoj podrsci, pripremajte dlanove za navijanje, spremite zastave jer napadamo dijamant ove godine!”, poručio je Tuka.

Podsjetimo, Tuka je nedavno nastupio i na Olimpijskim igrama u Tokiju, gdje je zauzeo šesto mjesto u finalnoj trci na 800 metara.

Finale Dijamantske lige je na rasporedu 9. septembra u Cirihu.