Tuka nakon novog trijumfa: Vjerujem da ću biti na maksimumu na Svjetskom prvenstvu u Dohi

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka večeras je osvojio prvo mjesto u bjeloruskom Minsku te istakao da je to sve u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo.

Tuka je trčao za selekciju Evrope protiv Sjedinjenih Američkih Država, a sjajan nastup krunisao je prvim mjestom sa vremenom 1:46.77.

“Cilj nam je da u Dohi budemo na 100 posto, a vjerujem da će tako i biti”, ukratko je objasnio Tuka nakon trke.

Večeras je nastup upisao i bacač kugle Mesud Pezer te je zauzeo četvrto mjesto sa hicem 20,99m.