Tsitsipas pobijedio Rubleva: Thiem prošao dalje, Grk protiv Nadala za polufinale

Stefanos Tsitsipas je u drugom kolu Zvaršnog mastersa u Londonu pobijedio Andreya Rubleva rezultatom 2:1 (6:1, 4:6, 7:6(6)), a nakon ovog meča neke stvari su već jasne.

Tsitsipas je ekspresno dobio prvi set. Napravio je dva brejka i bilo mu je dovoljno 20 minuta da povede sa 1:0 u setovima. U sedmom gemu drugog seta Grk je propustio dvije vezane brejk lopte, a u desetom mu je Rus oduzeo servis za 4:6 i time poravnao na 1:1 u setovima.

U trećem odlučujućem setu viđena je velika borba, a u trećem gemu Tsitsipas nije iskoristio četiri brejk lopte, međutim nije dopustio Rublevu da mu ugrozi servis, tako da se otišlo u taj brejk u kojem je grčki teniser bio bolji sa 8:6.

Pobjedom Grka, Dominic Thiem se već plasirao dalje jer ima dvije pobjede iz isto toliko mečeva i protiv Rubleva mu neće biti potreban trijumf. Rus se ovim porazom oprostio od Završnog mastersa, dok će u trećem kolu grupe Tsitsipas i Rafael Nadal igrati za prolazak u polufinale.