Tsitsipas nije imao snage za novo iznenađenje: Đoković osvojio 33. Masters titulu u karijeri

Novak Đoković savladao je Stefanosa Tsitsipasa u finalu turnira u Madridu rezultatom 2:0 (6:3, 6:4), a tako je srbijanski teniser došao do 33. Masters titule u karijeri.

Đoković je u drugom gemu prvog seta došao do brejka, te su do kraja oba tenisera zadržali svoj servis, tako da je srbijanski teniser dobio prvi set sa 6:3.

U trećem gemu drugog seta Đoković nije iskoristio dvije brejk lopte, ali je zato u desetom gemu oduzeo servis Grku i odservirao za 6:4, a iskoristio je četvrtu meč loptu.

Ovo je bio njihov drugi duel, a obojica imaju po pobjedu. Ovo je bio Đokovićev revanš za prošlogodišnji poraz u Torontu.