Tri bh. igrača na terenu, asistencija Hajradinovića: Konyaspor izgubio sve šanse za Evropu

U 33. kolu turske Superlige, Kasimpasa i Konyaspor su remizirali 1:1.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i poveli su u 25. minuti kada je Sahiner nakon velike gužve u kaznenom prostoru domaćih poslao loptu u mrežu za 0:1.

U nastavku su domaći bili nešto ofanzivniji, a period dobre igre krunisali su golom u 56. minuti. Ben Yousseff je iskoristio dobar centaršut našeg Harisa Hajradinovića i glavom je pogodio za konačnih 1:1.

U ovome meču nastupila su i tri bh. fudbalera. U domaćem sastavu nekadašnji mladi reprezentativac Haris Hajradinović odigrao je 90. minuta, a teren je napustio u sudijskoj nadoknadi.  Zmaj Deni Milošević na drugoj strani igrao je cijeli meč. Amir Hadžiahmetović je šansu za igru dobio je u 65. minuti u redovima Konyaspora.

Konyspor je tako kolo prije kraja izgubio sve šane da stigne petoplasirani Malatyaspor i izbori nastup na evropskoj sceni.