Trabzonspor ostvario minimalnu pobjedu, Edin Višća s tribina pratio meč svog novog tima

Trabzonspor je večeras upisao novu pobjedu i dodatno se učvrstio na vrhu tabele Superlige Turske.

U susretu 20. prvenstvenog kola aktuelni lider savladao je Yeni Malatyaspor sa minimalnih 1:0. Pobjedonosni pogodak je djelo Andreasa Corneliusa u 23. minuti, danski internacionalac odlično se snašao u šesanestercu gostiju nakon ubačaja Anthonyja Nwakaemea.

Cornelius je mrežu protivnika zatresao i u 78. minuti, ali pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Edin Višća u ovom susretu nije imao pravo nastupiti za svoj novi tim, s obzirom da prelazni rok u Turskoj počinje 12. januara. Svoje nove saigrače je pratio s tribina stadiona Medical Park, a priliku za debi imat će 15. januara na gostovanju kod Sivasspora.