Tottenham šokirao navijače porazom na svom terenu, Wolvesi se izvukli penalom u 95. minuti

Ekipa Tottenhama poražena je na svom terenu od Newcastlea rezultatom 0:1 u trećem kolu Premier lige.

Veliku senzaciju napravile su Svrake, koje su bile bez boda do ovog kola, slavivši kod ambicioznog Tottenhama rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na utakmici djelo je Joelintona sredinom prvog dijela iz prve prave akcije na utakmici. Tottenham je djelovao potpuno neprepoznatljivo na ovom meču, te osim dvije – tri solidne šanse, nije uspio napraviti nešto više.

I u drugom meču u istom terminu vidjeli smo neočekivan rasplet događaja. Wolverhampton i Burnley su remizirali rezultatom 1:1, a domaći su bod izvukli penalom u 95. minuti.

Ashleigh Barnes je postigao gol za goste koji su imali prednost do nadoknade, kada je sa bijele tačke bod Vukovima donio Raul Jimenez.