Tottenham prokockao tri gola prednosti u finišu, Bale zaigrao u posljednjih 20 minuta

U 5. kolu engleske Premier lige, Tottenham je na svom terenu remizirao u londonskom derbiju protiv West Hama rezultatom 3:3, iako su imali prednost od tri gola.

Već u 1. minuti Pijetlovi su poveli golom Son Heung-Mina na asistenciju Harryja Kanea, a samo sedam minuta kasnije isti dvojac je ponovo bio u centru pažnje, ali ovoga puta su zamijenili uloge i Kane je na asistenciju Korejanca povisio na 2:0.

Fenomenalni engleski napadač Kane je svojim drugim golom u 16. minuti povisio na 3:0 i činilo se tada, riješio je sve dileme oko pobjednika.

West Ham se probudio tek u finišu i uspio je napraviti pravi podvig.

Prvo su smanjili preko Balbuene u 82. minuti, da bi samo tri minute poslije Sanchez postigao autogol za 3:2. I onda, duboko u sudijskoj nadoknadi, Lanzini je u 94. minuti šokirao Pijetlove i prekrasnim golom postavio je konačnih 3:3.

Vrijedi spomenuti da je svoj povratnički debi za Tottenham upisao i Gareth Bale, koji je u igru ušao u 72. minuti umjesto Bergwijna.