TOŠK nakon fenomenalnog preokreta razbio GOŠK i upisao nova tri boda

Posljednji meč 11. kola Prve lige FBiH ponudio nam je dosta uzbuđenja, a TOŠK je na domaćem terenu u Tešnju uspio savladati GOŠK i to fenomenalnim preokretom (4:1).

Gosti su u vodstvo došli u ranoj fazi meča, tačnije u 13. minuti, kada je sjajni Anes Mašić postigao svoj 8. gol u ovoj sezoni.

TOŠK je preokret režirao u samom finišu prvog dijela. Prvo je Vlado Koprivica pogodio u 38. minuti, da bi Husein Poturalić doveo domaće u vodstvo u posljednjim trenucima prvog dijela.

U 52. minuti su Gabeljani imali jedanaesterac i veliku priliku da vrate stvari na početak, ali je kazneni udarac sjajno zaustavio Harun Strika, golman domaćih.

Bio je to prelomni trenutak utakmice, nakon kojeg su gosti totalno pali, a TOŠK je to znalački iskoristio.

Poturalić je već u 69. minuti mogao sve riješiti, Lukač ga je zaustavio, a poslije toga je Rodrigo pogodio i stativu gola gostiju.

Ipak, domaći su u samom finišu uspjeli postići još dva gola i potpuno razbiti GOŠK. Prvo je u 84. minuti pogodio Bibić, da bi konačnih 4:1 postavio Poturalić pogotkom dvije minute prije kraja. Asistirao mu je Eldar Šehić.

TOŠK je tako stigao do devetnaestog boda u sezoni, a isto toliko imaju i Rudar Kakanj i Čapljina.

Gabeljani su ostali na 20 bodova, što ih drži na 3. mjestu.