Torino nakon preokreta ostvario pobjedu u gostima kod Sampdorije i najavio borbu za Evropu

Nakon što su u prošlom kolu s 4:0 deklasirali Fiorentinu, Nogometaši Torina danas su na gostovanju u Đenovi s 1:2 bili bolji od Sampdorije.

Uprkos inicijativi Torina tokom većeg dijela utakmice, domaćini su prvi došli u vodstvo nakon što su iskoristili loše ispucavanje Vanje Milinković-Savića. Hladnokrvni egzekutor bio je Francesco Caputo.

Torino se uspio vratiti u utakmicu devet minuta kasnije. Kosovski reprezentativac Mergim Vojvoda ubacio je za svog kolegu na desnom boku Wilfrieda Singa, a igrač iz Obale Slonovače zatresao je mrežu – 1:1.

Rezultat se dugo vremena nije mijenjao, uprkos odlučnosti gostujuće momčadi da napadačkom igrom dođe do vodstva. Usprkos dojmu o odnosu snaga na terenu, veliku priliku za vodstvo imali su domaćini, međutim, jedan udarac glavom koji je već prošao kroz ruke Milinković-Savića ispred gol linije je glavom očistio Ricardo Rodriguez, bilo je to u 60. minuti.

Nekoliko minuta kasnije Dennis Praet zabija za konačnih 1:2, nakon lijepog ubačaja srbijanskog veznjaka Saše Lukića. Lopta je nije zatresla mrežu, već jednostavno prošla kroz nju, vjerovatno jer se na tom mjestu nalazilo oštećenje koje nije ranije uočeno. nakon što su gosti proslavili gol, nekoliko minuta je potrošeno na krpanje nakon kojeg je mreža bila čitava, ali više se nije tresla.

S ovom pobjedom Torino se probio do devetog mjesta i najavio borbu za pozicije koje donose plasman u Evropu.