Torino izgubio u ludoj utakmici protiv Udinesea, Gojak ušao u drugom poluvremenu

Fudbaleri Torina poraženi su na svom terenu od Udinesea 2:3 u uzbudljivom meču 11. kola Serije A.

Vodeći gol za goste iz Udina postigao je Argentinac Pussetto u 24. minutu na asistenciju Deulofeua.

Pas kroz razređenu odbranu “bikova” argentinski napadač je lako riješio ispred nemoćnog Salvatorea Sirigua.

Trener domaćih je već na početku drugog poluvremena rijšio da trostrukom izmjenom razmrda ekipu, ali poslije samo desetak minuta igre u nastavku gosti su udvostručili prednost kada je Rodrigo De Paul sjajno poklopio loptu nakon asistencije Pereyre u 54. minutu.

Djelovalo je da je Torino na ivici provalije, a onda su usljedile dvije munjevite minute u kojem su stigli do izjednačenja. Prethodno je u igru uđao i naš Amer Gojak, u 63. minuti.

Najprije je Andrea Belotti postigao gol u 67. minutu na asistenciju Bonazzolija nakon velike greške odbrane Udinesea, da bi se nakon samo minut i sam italijanski napadač upisao u strijelce.

Već u narednom minutu gosti su odgovorili golom pošto je Ilija Nestorovski na asistenciju Pereyre rutinski pogodio “malu mrežu”.

Ovim porazom Torino je došao na samo bod viška od posljednjeplasiranog Crotonea (dobili danas Speziju sa 4:1), dok se Udinese sa trećom pobjedom u nizu učvrstio na sredini tabele.