Topnici i deveti susret zaredom bez pobjede protiv Liverpoola: Redsi bez problema savladali Topnike

Liverpool je u utakmici trećeg kola engleske Premier lige bez poroblema savladao Arsenal rezultatom 3:1, a ovo je bila deveta uzastopna utakmica u kojoj Topnici nisu uspjeli doći do pobjede protiv Redsa.

Pierre-Emerick Aubameyang je u 11. minuti imao dobru priliku za Arsenal. Na drugoj strani u 21. minuti prijetio je Sadio Mane. Aubameyang se još jednom našao u šansi u 31. minuti, ali nije bilo promjene rezultata.

Nicolas Pepe je u 35. minuti napravio dobar prodor, ali na kraju je Adrian odbranio. U 41. minuti Trent Alexander-Arnold je uposlio Joela Matipa, koji je pogodio za 1:0. Mane je u finišu prvog dijela imao novu šansu.

Na početku drugog dijela David Luiz je napravio penal, koji je u gol za 2:0 pretvorio Mohamed Salah. Egipćanin je pogodio i u 58. minuti za 3:0. Do kraja susreta Topnici su uspjeli samo smanjiti zaostatak na 3:1, a pogodak u 85. minuti postigao je Lucas Torreira.

LIVERPOOL – ARSENAL 3:1