Tinja nada u opstanak: WBA nakon Chelseaja upisao još jednu fantastičnu pobjedu

Fudbaleri West Bromwich Albiona upisali su veliki trijumf u borbi za opstanak nadigravši Southampton rezultatom 3:0.

Iako je pred Vrećicama vrlo težak posao, nakon večerašnjeg duela vraća se nada za opstanak koji je sada udaljen osam bodova.

Izabranici ‘Big Sama’ odigrali su zaista impresivan meč. U petoj minuti poništen je gol Mbayeu Diagneu nakon VAR-a, a onda su Mateus Pereira i Matt Phillips u 32. i 35. minuti donijeli sigurno vodstvo.

Sveci su u nastavku krenuli na sve ili ništa, a u jeku ofanzive stigao je još jedan gol domaćih. Na asistenciju Okaya Yokusluja siguran je Callum Robinson.

U posljednjim trenucima meča golman domaćih Sam Johnstone odbranio je penal Jamesu Ward-Prowseu. Ostalo je 3:0 tako da WBA bilježi vitalna tri boda i vraća kakvu-takvu nadu da će izboriti opstanak.