Thierry Henry dao priliku bh. fudbaleru od prve minute u utakmici Lige prvaka

Montreal Impact odigrao je prvu utakmicu osmine finala CONCACAF Lige prvaka na gostovanju kod Saprisse, a od prve minute zaigrao je bosanskohercegovački veznjak Amar Sejdić.

Ovo je bila prva zvanična utakmica Montreala pod vodstvom legendarnog Thieryja Henryja, koji je odmah dao priliku Sejdiću od prve minute u susretu koji je završio rezultatom 2:2.

Sejdić je došao u Montreal početkom prošle godine, a boravio je na posudbi u ekipi Ottawa Fury i do sada se nije naigrao u kanadskom timu.

Fudbaler koji posjeduje bh. i američko državljanstvo rođen je u Berlinu. Kratko je bio u Evropi kada je bio član juniorskog tima Vittesea, a zatim je bio u Zions Bank Real Academy, Marylandu, Derby Cityju te već pomenutoj Ottawi Fury.