Thiago obradovao navijače na Grbavici, Željo bolji od Borca

Oružje na Grbavici položio je tim Borca, a meč je okončan rezultatom 1:0 u korist domaćina.
Željezničar je tokom uvodnih pola sata bio konkretniji i bolji tim, a kao plod takvog stanja na terenu uslijedio je vodeći pogodak Plavih iz jedanaeste minute. Strijelac je bio Brazilac Thiago.

U 28. minuti moglo je bili 2:0, ali Ognjen Đelmić nije uspio matirati gomana Borca. Prvu dobru priliku Borac je kreirao deset minuta prije kraja prvog poluvremena, a gol domaćina iz povoljne situacije nije uspio pogoditi Elvis Koljić.

Tri minute kasniej Radinović je propustio veliku priliku za goste. Prvo poluvrijeme promašajem je zaključio Thiago Faria.
Nakon pokušaja Blagojevićća iz 50. minute, veliku priliku za Željezničar četiri minute kasnije propustio je Zoran Kokot.

Dvadeset minuta prije kraja pokušao je Joco Stokić, ali ni on nije pronašao put do mreže.
Željezničar je do kraja znalački sačuvao rano stečenu prednost.

Željezničar – Borac 1:0

Stadion Grbavica u Sarajevu. Gledalaca: 1000. Sudija: Edin Jakupović (Bihać). Strijelci: 1:0 Tiago 11. Žuti kartoni: Kokot, Kosorić, Mladenović (Željezničar), Bečelić, Paštar, Savanović (Borac).

Željezničar: Antolović, Kosorić, Memija, Blagojević (od 90. Hasanović), Đelmić (od 88. Mujagić), Mladenović, Hadžiahmetović, Beganović, Tiago, Kokot (od 63. Stokić), Hodžurda.
Trener: Edis Mulalić.

Borac: Jović, Saničanin, Vidović, Predragović (od 86. Stojanović), Toni Jović, Koljić (od 59. Savanović), Bečelić, Radinović, Paštar, Jandrić, Marjanović (od 70. Kukić). Trener: Željko  Vranješ.