Težak poraz susjeda: Rumunija razbila Hrvatsku u prvom kolu Eura do 21 godine

Na otvaranju grupe C Evropskog prvenstva za fudbalere do 21 godine Rumunija je nanijela težak poraz favorizovanoj Hrvatskoj rezultatom 4:1.

Početak utakmice bio je veoma zanimljiv, već u 11. minuti George Puscas postiže gol za Rumune iz jedanaesterca. Samo dvije minute kasnije Ianis Hagi je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru Hrvatske i udvostručio vodstvo.

Odličnih sedam minuta na terenu je u 18. minuti zaključo Nikola Vlašić čime je vratio Hrvatskoj nadu u pozitivan rezultat.

No, u nastavku utakmice, uprkos blagoj inicijativi naših susjeda, Tudor Baluta koristi veliku grešku odbrane Hrvata za 3:1, a konačan rezultat u nadoknadi postavlja Adrian Petre.

Rumunija: Radu – Manea, Nedelcearu, Pascanu, Stefan – Baluta, Cicaldau, Hagi – Coman, Man, Pusca

Hrvatska: Posavec – Uremović, Benković, Katić, Sosa – Šunjić, Moro, Vlašić – Brekalo, Halilović, Jakoliš