Terzić u konačnom obračunu za titulu prvaka Evrope: Veszprem se plasirao u finale Lige prvaka

Ekipa mađarskog Veszprema, čije boje brani kapiten reprezentacije BiH Mirsad Terzić, igrat će u velikom finalu Lige prvaka!

Rezultatom 33:30 sastav Veszprema savladao je poljski Vive Kielce u prvom polufinalu Final Foura koji se igra u njemačkom Kelnu.

Susret su Terzić i društvo prelomili u drugom poluvremenu, kada su se serijom pogodaka fantastičnog Petra Nenadića odlijepili na četiri gola razlike (24:20 – 45. minut).

Nakon što je vratar Roland Mikler, koji je zamijenio Štrebika (povrijedio se tokom prvog poluvremena), odbranio sedmerac u zadnjoj minuti kod rezultata 33:29 postalo je jasno da su Mađari rezervisali svoje mjesto u konačnom obračunu za trofej evropskog prvaka.

Nenadić je susret završio kao najefikasniji igrač polufinala, sa čak 12 golova. Terzić nije postigao pogodak, ali je reprezentativac BiH obavio ogroman posao u odbrani na ovoj utakmici.

Veszprem će u finalu odmjeriti snage sa pobjednikom drugog polufinalnog para, Barcelona – Vardar.

Veszprem – Vive Kielce 33:30 (13:13)

TELEKOM VESZPREM: Arpad Sterbik, Roland Mikler – Petar Nenadić 11, Dragan Gajić 5, Mate Lekai 4, Manuel Strlek 4, Laszlo Nagy 3, Blaz Blagotinsek 2, Kent Robin Tonessen 2, Momir Ilić 1 oraz Andreas Nilsson, Mirsad Terzić.

PGE VIVE KIELCE: PGE Vive Kielce: Władimir Cupara – Alex Dujshebaev 6, Artiom Karalek 5, Luka Cindrić 5, Blaz Janc 4, Władisław Kulesz 3, Mateusz Jachlewski 1, Marko Mamić 2, Arkadiusz Moryto 2, Angel Fernandez Perez 1, Mariusz Jurkiewicz 1.