Tatar nastavio rešetati mreže i doveo Sarajevo u vodstvo, Moraitis vratio Budućnost u igru

Sarajevo je fenomenalno otvorilo meč trećeg pretkola Evropske lige protiv Budućnosti, te povelo već u 4. minuti, ali tu prednost bordo tim nije uspio sačuvati do odlaska na odmor.

U uvodu su već na desnoj strani kombinovali Matthias Fanimo i Amar Rahmanović, koji je na kraju centrirao u peterac, golman je kratko odbio loptu, a na nju je natrčao Benjamin Tatar i poslao je u mrežu i nastavio po starom. Bio je to novi gol novog reprezentativca BiH koji igra u životnoj formi.

Nakon toga smo dugo čekali na pravo uzbuđenje, a dočekali smo ga 21. minuti. Tada je Fanimo centrirao, a Tatar uhvatio volej, ali je njegov šut odbranio Dragojević.

Prvu veliku priliku Budućnost imala u 34. minuti, a tada je Grk Moraitis sa desetak metara šutirao tik pored gola Kovačevića.

Ipak, Moraitis je bio precizniji u 45. minuti, kada je uspio matirati Kovačevića i vratiti Budućnost u igru. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1.