Tatar debitovao u dresu novog kluba i zaradio žuti karton, Abha poražena od Al Batina

Bivši fudbaler Sarajeva Benjamin Tatar debitovao je u dresu Abhe u porazu rezultatom 1:2 od Al Batina.

Tatar je posljednjeg dana prelaznog roka u Saudijskoj Arabiji pojačao ekipu Abhe, napustivši FK Sarajevo nakon dvije i po godine na Koševu.

Bh. reprezentativac je danas imao priliku za debi, ali ga neće pamtiti po dobrome jer je njegov klub neočekivano poražen od Al Batina.

Goste je u vodstvo doveo Fabio Abreu u 26. minuti, ali je nekada velika nada moskovskog CSKA-a, Carlos Strandberg, poravnao u 39. minuti.

Konačnih 1:2 postavio je Rakan Shamlan u 50. minuti susreta. Tatar je priliku za igru čekao i dočekao u 65. minuti.

Šest minuta kasnije zaradio je žuti karton, a domaćinu je u 84. minuti poništen gol nakon VAR konsultacije i ofsajda.