Tandem Leonard-George noćas je bio nezaustavljiv: Clippersi smanjili vodstvo Jazza na 2-1

Los Angeles Clippersi su noćas sa 132:106 savladali Utah Jazz i smanjili na 2-1 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije.

Vratili su u igru Clipperse njihove glavne zvijezde Paul George i Kawhi Leonard, te spriječili Utah da ode na 3-0 što bi gotovo bio i kraj serije.

George je postigao 31 poen, a Leonard je postigao tri više, odnosno 34 poena u ovoj ubjedljivoj pobjedi. George je igrao odlično u drugoj četvrtini u kojoj su Clippersi i uzeli kontrolu nad utakmciom.

Imao je 13 poena u tom periodu meča, a osam je dao tokom serije 13:2 kojom je domaći tim napravio 16 razlike.

Kawhi je briljirao u drugom poluvremenu u kojem je ubacio čak 24 poena, te Utah noćas zaista nije imala šanse.

Sada je 2-1 za Utah u seriji.