Tanasković sa double-double učinkom vodio Borac do pobjede protiv Širokog

Borac je na domaćem parketu u okviru Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci savladao Široki rezultatom 88:81.

U prvoj četvrtini rezultat je bio u egalu i vodstvo se smjenjivalo, ali u drugom periodu Borac je došao do ogromne prednosti i sa 18 poena razlike (54:36) otišao je na odmor.

Banjalučani su u trećoj dionici imali i 24 poena prednosti, ali na u posljednjih deset minuta ušli su sa +13 (69:56). Široki je uspio donekle “istopiti” prednost domaćih, ali ne i do kraja te su poraženi.

Tanasković je vodio Borac do pobjede sa double-double učinkom. Postigao je 26 poena uz 15 skokova, a tome je dodao i dvije asistencije. Pratio ga je Janković sa 14 poena i sedam skokova.

Davis je bio najefikasniji kod Širokog sa 21 poenom, osam asistencija i dva skoka, a Zubac je dodao 20 poena, deset skokova i dvije asistencije.