Svjetsko prvenstvo u veleslalomu: Emir Lokmić ostvario historijski rezultat za BiH

Francuski skijaš Mathiue Faivre danas je osvojio zlatnu medalju u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu, koje se održava u italijanskoj Cortini d'Ampezzo, a bosanskohercegovački skijaš Emir Lokmić završio je na sjajnom 28. mjestu.

Francuski skijaš Mathiue Faivre danas je osvojio zlatnu medalju u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu, koje se održava u italijanskoj Cortini d’Ampezzo, a bosanskohercegovački skijaš Emir Lokmić završio je na sjajnom 28. mjestu.

Faivre je do drugog zlata na Svjetskom prvenstvu, nakon onog u paralelnom veleslalomu, stigao zahvaljujući sjajnom skijanju u drugoj vožnji. Srebrna medalja otišla je oko vrata De Alipedrinija, a bronzanu je osvojio Austrijanac Marco Schwarz.

Lokmić iz Bosne i Hercegovine osvojio sjajno 28. mjesto. Njegov zaostatak za Faivreom iznosio je 13,58 sekundi. Ovo je bio historijski rezultat, jer nikada nijedan naš skijaš nije završio među 30 najboljih.