Svjetsko juniorsko prvenstvo za rukometaše: Hrvatska bez šanse protiv Francuske u finalu

Francuska je u finalu Svjetskog prvenstva za juniore u rukometu pobijedila Hrvatsku 28:23 i postala prvak svijeta.

Hrvatska je do finala došla bez poraza, ali u finalu protiv strašne Francuske nije imala šanse. Francuzi su od početka bili bolji, iz minute u minutu su podizali prednost, a odbrana Tricolora uništila je hrvatski napad, posebice Martinovića i Vistoropa, koji su do sada bili najbolji hrvatski igrači. Martinović nije zabio niti jedan gol, a Vistorop samo dva. Premalo za moćnu Francusku.

Za hrvatske rukometaše ovog uzrasta bilo je ovo prvo finale na svjetskim prvenstvima, dok su Francuzi bili svjetski prvaci i 2015., a prije dvije godine osvojili su broncu.

Francusku su predvodili Benjamin Richret sa šest te Antonin Mohamed i Kyllian Villeminot sa po četiri pogotka. Josip Šarac sa sedam i Halil Jaganjac sa šest golova bili su najefikasniji u sastavu Hrvatske.

Treće mjesto zauzela je reprezentacija Egipta koja je u dvoboju za bronzu pobijedila Portugal s 37:27