Sve riješili već u prvom dijelu: BATE efikasan pred revanš protiv Sarajeva

BATE Borisov je večeras na svom stadionu u 17. kolu bjeloruskog prvenstva dočekao ekipu Energetika i na sjajan način najavio revanš duel protiv prvaka BiH Sarajeva.

Fudbaleri BATE-a su ovaj meč riješili “s pola gasa”, a sve je već bilo gotovo na poluvremenu, pošto su na odmor otišli s prednošću od 4:1.

Prvak Bjelorusije je poveo autogolom Twea u 4. minuti, a na 2:0 je povisio Tuominen u 19. minuti.

Zatim su mrežu gostiju tresli i Moukam i Dragun, a jedini gol za goste je postigao Sadovski u 38. minuti kada je pogodio za 4:1.

To je bio i konačan rezultat utakmice.

Tako će BATE u sjajnom raspoloženju dočekati Sarajevo u četvrtak, u drugoj utakmici trećeg pretkola Evropske lige.

Podsjećamo, prethodnog četvrtka su Bjelorusi na Bilinom polju slavili sa 1:2.