Sve bliže plasmanu u Evropsku ligu: Real Sociedad slavio protiv Elchea na domaćem terenu

Real Sociedad slavio je na svom terenu protiv Elchea u utakmici 35. kola španske La Lige (2:0), te se tako približio dodatno plasmanu u Evropsku ligu.

Elche je u 11. minuti ostao sa igračem manje. Direktan crveni karton dobio je Raul Guti. Nacho Monreal je zatresao mrežu gostiju u 27. minuti, no pogodak je poništen nakon intervencije VAR-a. Do kraja poluvremena nije bilo većih šansi.

Ni u nastavku nije bilo mnogo uzbuđenja. Tek u posljednjih 20-ak minuta domaći su uspjeli slomiti otpor Elchea. Prvo je pogodio Aritz Elustondo za vodstvo Sociedada u 72. minuti, a potom je Mikel Oyarzabal potvrdio trijumf u drugoj minuti sudijske nadoknade.