Švabe u teškoj situaciji pred revanš: Union Berlin ostvario pozitivan rezultat u prvoj utakmici

Fudbaleri Stuttgarta i Union Berlina su u prvoj utakmici doigravanja za opstanak u Bundesligi remizirali odigravši 2:2.

Tako će odluka o timu koji će igrati Bundesligu naredne sezone pasti u uzvratnoj utakmici u Berlinu.

Stuttgart je poveo golom Christiana Gentnera iz 42. minute, ali je samo minut poslije Union Berlin poravnao lijepim golom Abdullahija.

U nastavku smo vidjeli još po jedan gol na obje strane, a za Švabe je ponovo strijelac bio jedan veteran, ali je ovaj put to bio Mario Gomez.

Gosti do velikog pogotka i izjednačenja dolaze u 68. minuti kada pogađa Friedrich za konačnih 2:2.

Tako će Union Berlin u revanšu imati nešto veće šanse za prolazak i plasman u Bundesligu, dok se Stuttgart nalazi u nezgodnoj situaciji.