Susret obilježio bizarni pogodak Westwooda: Burnleyu cijeli plijen u gostima kod Southaptona

Burnely je slavio u gostima kod Southamptonu rezultatom 1:2 (1:1), u susretu 26. kola engleskog Premiershipa.

Poveli su gosti u drugom minutu, o golu Ashelya Westwooda će se još dugo pričati, prije svega zbog neshvatljivog poteza Dannyja Ingsa.

Westwood je centrirao sa lijeve strane, Ings je stajao na prvoj stativi, lopta je išla ka napadaču domaćeg sastava, nije to bio dobar centaršut.

Ipak, Ings nije najbolje procijenio svoj položaj, htio je pustiti loptu da izađe u gol-aut, ona je ipak upala u gol Southamptona za 0:1. Nije mogao ni golman McCarthy da interveniše, ostao je zatečen. Čitavu situaciju pogledajte OVDJE.

Iskupio se Ings za ovu grešku samo 16 minuta kasnije, sjajno je šutirao sa ivice kaznenog prostora, Pope je bio nemoćan.

U 26. minutu je domaći tim bio i na pragu preokreta, ali je Jack Stephens pogodio samo prečku, nije bilo promjene rezultata do kraja prvog dijela igre.

Nakon 15 minuta igre u nastavku, fudbaleri Burnleya stižu do nove prednosti, duga lopta ka mateju Vydri, odličan prijem napadača gostiju, a potom i fantastičan šut iz okreta za 1:2.

U finišu su domaći igrači tražili penal, intervenisao je i VAR, ali je na kraju procijenjeno da nema materijala za najstrožu kaznu.

Burnley je nakon ovog trijumfa skočio na 10. poziciju sa 34 osvojena boda, Southampton je sa tri manje na mjestu broj 13.

SOUTHAMPTON – BURNLEY 1:2