Sušićeva ekipa poražena, Fener slavio na krilima Van Persija

Ekipa Alanyaspora koju s klupe predvoti Safet Sušić poražena je na gostovanju kod Akhisar Belediyea rezultatom 3:0, dok je u drugom susretu Fenerbahce upisao pobjedu 1:2 na gostovanju kod Genclerbirligija.

Alanyaspor je već na samom početku meča primila pogodak, a u 11. minuti Lopes je pogodio za vodstvo domaće ekipe. Nakon toga, uslijedio je nešto mirniji period meča u kojem nije bilo pogodaka, a do 69. minute kada je Cikalleshi pogodio za 2:0, gosti su zbog grube igre dobili četiri žuta kartona.

Tačku na ovaj meč stavio je Hurmaci u 84. minuti kada je postigao gol za 3:0.

U drugom meču, Fenerbahce je nakon preokreta slavio protiv Genclerbiriligija, a domaći su u vodstvo stigli u 47. minuti prvog poluvremena. Ipak, nošeni sjajnim Robinom van Persijem, ekipa iz glavnog grada Turske okrenula je meč u svoju koristi golovima u 49. i 75. minuti slavila rezultatom 1:2.