Superkup ABA lige: Budućnost u finišu slomila Cibonu, poznata oba polufinalna para

Košarkaši Budućnost Volija plasirali su se u polufinale Superkupa ABA lige pobjedom nad domaćinom Cibonom 77:71.

Uzbudljiv meč u Draženovom domu riješen je u finišu, a Podgoričani su slavili na krilima Scotta Bamfortha i Justina Cobbsa, koji su pogađali u ključnim trenucima.

Cibona je favoriziranoj Budućnosti pružila dobar otpor, krajem treće četvrtine je vodila i s devet razlike (51:42), ali u posljednjih 10 minuta do izražaja je došla veća individualna kvaliteta gostujućih igrača.

Mate Vucić sa 16 i Matic Rebec sa 12 koševa bili su najefikasniji kod Cibone, dok su Scott Bamforth s 25 i Justin Cobbs s 23 poena predvodili Budućnost.

U polufinalu, u subotu od 20 sati, Budućnost će igrati protiv Cedevite Olimpije, koja je poslije produžetka pobijedila FMP – 101:92.

Od 17 sati istog dana igraju Partizan i Primorska.