Sunovrat nakon odličnog početka: Džumhur poražen u prvom kolu Los Kabosa

Damir Džumhur je pretrpio poraz u prvom kolu ATP turnira u meksičkom Los Kabosu, gdje je nekad bilježio odlične rezultate.

Nakon nešto više od sat i po meča, trijumf nad najboljim bh. teniserom u dva seta je slavio Kazahstanac Mihail Kukuškin (45. na ATP listi).

Džumhur je odlično otvorio duel, nakon breaka poveo sa 2:0 i zatim – stao. Ostatak meča protekao je u znaku njegovog protivnika. Kukuškin je uzvratio breakom u šestom gemu, a zatim i preokretom osvojio prvi set sa 7:5.

Drugi set je protekao u potpunoj dominaciji Kazahstanca (6:2), koji je tako zabilježio trijumf i prolaz u drugo kolo meksičkog turnira.

Džumhur je trenutno 92. na ATP listi, ali izvjesno je da mu nakon ovog poraza slijedi novi pad na ljestvici najboljih tenisera svijeta.