Sudija objasnio zašto nije poništio gol Mbappea, reagovao Busquets: To nema nikakvog smisla

Fudbaleri Francuske osvojili su ovogodišnje izdanje Lige nacija pobjedom nad Španijom u finalu 2:1, ali su do tog uspjeha došli zahvaljući sudijskoj grešci. Francuzi su pobijedili pogotkom Kyliana Mbappea u 80. minutu koji je postignut iz očiglednog ofsajda.

Napadač PSG-a je dobio loptu od Thea Hernandeza i potom lijepo savladao Unaija Simona, ali je prilikom dodavanja bio iza protivničke odbrane.

Ipak, sudija Anthony Taylor nije ni gledao snimak, a nakon meča je Špancima objasnio zbog čega je priznao pogodak.

Sudija je rekao da je Eric Garcia htio da zakači loptu i to je poništilo ofsajd. Ali htio je da igra loptom jer bi ona stigla do Mbappea koji je bio u ofsajdu?! To nema nikakvog smisla“, rekao je kapiten Furije Sergio Busquets poslije utakmice.

Na jednom od snimaka vidi se da je Garcia zakačio loptu u pokušaju da je presiječe, ali to ne bi smjelo da bude dovoljno da označi početak nove akcije, odnosno “poništi ofsajd poziciju”.