Stupčanica jesenji prvak Druge lige FBiH Centar, Unis sa sedam igrača do boda protiv Mošćanice

Na terenima Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine Centar viđena su mnoga uzbuđenja u 14. kolu, a jesenji prvak je Stupčanica koja je danas slavila u Hrasnici.

Stupčanica je na gostovanju kod Famosa ostvarila pobjedu od 1:2. Senad Sejtarija je doveo Famos u prednost u osmoj minuti, ali ekipa iz Olova preokrenula je pogocima Hamze Hodžića i Fijada Mehanovića u 87. minuti.

S obzirom na to da je punih 28 godina od kada je bosanski šehid Suad Karamović poginuo braneći našu domovinu i Olovo, ova utakmica je igrana u njegovu čast. Suad je otac dva igrača Stupčanice, kapitena Emraha Karamovića i Suada Karamovića.

Unis je uspio doći do boda protiv Mošćanice (0:0). Nije bilo pogodaka, ali naboja nije nedostajalo. Ekipa iz Vogošće igrala je sa igračem manje od 50. minute kada je drugi žuti karton dobio Hrvat Ibrahim.

U 83. minuti isključeni su Irfan Mahmutović kod domaćih i Mak Muharemović kod gostiju, kao i Nermin Jamak koji je dobio drugi žuti karton zbog prigovora. Na klupi za rezerve kod Unisa Crveni karton je dobio i Almedin Ahmetović zbog prigovora.

“O suđenju ne smijemo pisati, niti ćemo, niti želimo. Nema potrebe. Ne bismo ništa postigli, svakako. Pisat ćemo o junacima, koji su izdržali sve i na kraju osvojili bod, koji je danas veliki kao kuća”, poruka je iz Unisa nakon utakmice.

Navijači Čelika su prekinuli utakmicu na Kamberovića polju protiv Bosne. Domaći su imali prednost od 1:0 golom Aladina Isakovića u 41. minuti utakmice, a onda se incident dogodio u drugom poluvremenu. U 59. minuti Nurković je nakon ubačaja sa strane udario saigrača Isakovića, koji je izbacio loptu, a ispred njega je bio igrač Bosne i pao, a sudija Kenan Bekrić iz Tešnja je svirao penal. Nakon diskutabilnog penala navijači zeničkog kluba uletjeli su na teren Kamberovića polja i prekinuli utakmicu.