Studenti se raspali u posljednjoj dionici: Borac bolji od Bosne Royal u Skenderiji

Banjalučki Borac je večeras u Skenderiji gostovao Bosni Royal u meču Prvenstva BiH u košarci, te je slavio pobjedu rezultatom 74:91.

Vodili su Studenti na poluvremenu sa 44:43, u trećoj četvrtini je također viđena ravnopravna borba košarkaša dva tima, ali uslijedio je ogroman pad u igri Bosne u posljednjoj dionici.

Četvrtu četvrtinu je Borac dobio sa čak 10:25, te je na kraju ubjedjljivo slavio protiv nemoćne Bosne sa 74:91.

Do pobjede je Borac odveo Kosta Kondić sa 22 poena, a double-double je imao Radoš Šešlija sa 10 poena i 12 skokova. Draško Knežević je ubacio 16 poena i podijelio 7 asistencija.

Kod Bosne je 24 poena i 10 skokova imao Nedžad Muratović, a tri ubačaja manje je dodao Luka Bulashvili.

Utakmicu je u Skenderiji, prema zvaničnim podacima, pratilo 30 gledalaca.